Joga twarzy – spojrzenie pełne życia

Cóż, taka jest prawda – na twarzy masz wiele mięśni, które również należy trenować. Gimnastyka nie tylko zapewni doskonałe i ponętne linie ciała, ale też wyraziste i promieniujące świeżością rysy twarzy. Właśnie tak! Twoją młodość przedłużą pewne ćwiczenia, zwane też jogą twarzy. Pomogą wygładzić zmarszczki twarzy, unieść powieki, a nawet zmniejszyć podwójny podbródek. Kilka minut dziennie wystarczy, by Twoja twarz wyglądała bardziej świeżo. Jak poprawić okolice oczu i sprawić, by nasze spojrzenie ożyło?

Poniżej proponujemy kilka ćwiczeń jogi twarzy, które nie tylko wzmocnią mięśnie twarzy i uchronią cerę przed zwiotczeniem. Stymulują one również produkcję kolagenu i elastanu, niezbędnych do utrzymania jędrności skóry. Poprawią również krążenie, które skuteczniej usunie toksyny i sprawi, że skóra zacznie lśnić zdrowym blaskiem.

Mniej zmarszczek wokół oczu

Zmarszczki wokół oczu
Zmarszczki wokół oczu

Tak zwana pojawiające się w kącikach oczu „kurze łapki“ mogą świadczyć o tym, że mrużysz oczy wtedy, gdy słabo widzisz, a o żadnych sposobach korekcji wzroku nawet nie pomyślałaś. Albo zapominasz o okularach przeciwsłonecznych w słoneczny dzień. W najlepszym wypadku – jesteś niezwykle pozytywną osobą, która ciągle się uśmiecha. Zmarszczki mogą świadczyć również o tym. W każdym razie, wiele osób marzy, by się ich pozbyć. Takie zmarszczki można zmniejszyć przy pomocy ćwiczeń.

Ćwiczenie nr 1: Środkowymi palcami naciśnij wewnętrzne kąciki oczu, a wskazującymi – zewnętrzne (palce stworzą dwie litery „V“, w których środku znajdą się Twoje oczy). Następnie spójrz w górę i poruszaj dolną powieką (oczu nie zamykaj). Takie ćwiczenie należy wykonać 10 razy dla każdego oka. Ćwiczenie powtórz 3 razy.

Ćwiczenie nr 2: Zamknij oczy, połóż palce wskazujące i środkowe na zewnętrznych kącikach oka, pociągnij je w kierunku skroni i tak trzymaj. Następnie na zmianę otwieraj jedno i drugie oko. Zrób to 10 razy. Ćwiczenie powtórz 3 razy.

Szeroko otwarte oczy

Opadające górne powieki
Opadające górne powieki

Opadające powieki często stają się nie tylko problemem estetycznym, ale też utrudniają widzenie. Niejedna dama ma kompleksy, że za bardzo opadające powieki nie pozwalają jej na cieniowanie powiek, gdyż cieni tych po prostu nie widać. Sytuację pomoże poprawić joga twarzy.

Ćwiczenie nr 3: Palcami wskazującymi i kciukami schwyć brwi tak, jakbyś chciała je formować, następnie przy pomocy lekkich ściśnięć kieruj się od nosa w stronę skroni. Zrób to 10 razy, a samo ćwiczenie, z 30-sekundowymi przerwami, powtórz 3 razy.

Ćwiczenie nr 4: Palce wskazujące, środkowe i serdeczne przyłóż do dolnej części brwi tak, byś mogła je unieść. Następnie mocno zamknij i otwórz oczy. Zrób to 5 razy, a samo ćwiczenie, robiąc krótkie przerwy, powtórz 3 razy.

Żadnych worków pod oczami!

Worki pod oczami
Worki pod oczami

Sińce i worki pod oczami najczęściej kojarzą się nam ze zmęczeniem lub brakiem snu. Niestety, ani jedno, ani drugie nie pozwoli nam na zachowanie młodzieńczej twarzy. Kilka ćwiczeń pozwoli Ci zmniejszyć te „atrybuty“.

Ćwiczenie nr 5: Palcami wskazującymi naciśnij skórę pod oczami, tuż pod policzkiem, i pociągnij w dół. W tym czasie podnieś oczy do góry i 10 razy szybko zamrugaj. Ćwiczenie powtórz 6 razy.

Ćwiczenie nr 6: Ułóż usta w formie litery „O“, patrz w górę i poruszaj dolną powieką 10 razy. Ćwiczenie należy powtórzyć 3 razy, robiąc małe przerwy.

Zaawansowane zwolenniczki jogi twierdzą, że już po miesiącu ćwiczeń można cieszyć się bardziej młodzieńczymi rysami twarzy i zdrowszym wyglądem cery.

Leave a Reply