Porady dotyczące pielęgnacji oczu dla użytkowników smartfonów

Obecnie prawie każdy używa smartfona. Te cyfrowe urządzenia szybko przejęły świat i stały się integralną częścią naszej pracy i życia codziennego. Nie ma wątpliwości, że telefon dzięki wielu użytecznym funkcjom ułatwia życie, ale codziennie spędzamy wiele czasu przy jego ekranie. I to jest męczące nie tylko dla nas, ale także dla naszych oczu. Z tego powodu podajemy Ci kilka wskazówek, jak uniknąć zmęczenia oczu i dbać o nie podczas korzystania ze smartfona.

Nie zapominaj o mruganiu.

Przede wszystkim nie zapomnij mrugać przy użyciu smartfona lub innego cyfrowego urządzenia! Patrząc na ekran smartfonu, mrugasz trzy razy rzadziej niż zwykle. Oczy stają się suche, wrażliwe, w wyniku czego mogą zacząć boleć. Dlatego ważne jest, aby mrugać regularnie, aby oczy zmokły, a szczególnie odwodnione oczy od czasu do czasu nawilżaj kropelkami “sztucznych łez”.

Ustaw większy rozmiar czcionki.

Jest to szczególnie prosty krok, jaki można zastosować, aby ochronić swoje oczy. Im większa czcionka, tym oczy są mniej napięte, aby przeczytać określony tekst.

Prawidło 20/20.

Korzystając ze smartfona, co 20 minut oderwij wzrok od jego ekranu i przez 20 sekund patrz w dal. W ten sposób oczy odpoczywają i zmniejsza to prawdopodobieństwo, że będą bolały.

Zachowaj odpowiednią i zdrową odległość.

Wielu z nas ma tendencję, w bezpośrednim znaczeniu tego słowa, do “zapchania się” w ekrany swoich smartfonów, jest to jednak bardzo męczące dla naszych oczu. Staraj się nie trzymać telefonu zbyt blisko twarzy – jego ekran powinien być oddalony na co najmniej 16 centymetrów od Twoich oczu.

Zmniejsz jasność ekranu.

Jasny obraz oślepia nasze oczy, więc spróbuj zminimalizować jasność i blask ekranu. Szczególnie wieczorami.

Regularnie sprawdzaj się u lekarza okulisty.

Ta wskazówka nadaje się dla wszystkich, zarówno zwykłych użytkowników smartfonów, jak i obojętnych do tych urządzeń. Regularne wizyty u okulistyki pomogą chronić i utrzymywać dobry wzrok oraz szybko zidentyfikować przyczyny pogarszania się widzenia. Smartfony są wspaniałym wynalazkiem i integralną częścią naszego życia. Ale nasze zdrowie jest nieocenione, więc staraj się dbać o swoje oczy. Rób przerwy i trzymaj się innych wskazówek podanych w tym artykule. Tylko w ten sposób wygoda korzystania z inteligentnego urządzenia i zdrowe oczy będą kompatybilnym zjawiskiem!

Leave a Reply