Soczewki i technologie

Wszyscy już słyszeliśmy o inteligentnych okularach Google, które umożliwiły robienie zdjęć, filmów, surfowanie po sieci lub korzystanie ze zwykłych systemów GPS. Ale czy kiedykolwiek myślałeś/myślałaś o wzbogaconych technologicznie soczewkach, które potrafią filmować, fotografować lub wykonywać inne ważne funkcje dla nas? Takie soczewki są rzeczywistością. Prezentujemy najciekawsze i najbardziej pomysłowo technologicznie zaawansowane soczewki kontaktowe.

Inteligentne soczewki “Sony” z wbudowaną kamerą.

Soczewki te mogą nagrywać i wyświetlać obraz tuż przed oczami, po jednym mrugnięciu i rozróżniając świadomie kontrolowane mrugnięcie od normalnego (normalne mrugnięcie ludzkie trwa od 0,2 do 0,4 sekundy, a świadome mrugnięcie jest dłuższe niż pół sekundy). Mrugając przez ponad pół sekundy, soczewki kontaktowe uruchamiają automatyczne nagrywanie wideo i transmitują całą nagrany materiał bezpośrednio do zewnętrznego urządzenia magazynującego, np. Smartfon. Wspaniały wynalazek, który pozwala innym widzieć wszystko Twoimi oczami.

Soczewki kontaktowe z wbudowanym “teleskopem”.

Te soczewki, to specjalny produkt Pentagonu, który jest swobodnie dostępny dla ogółu społeczeństwa, a ich właściwość – to możliwość teleskopowej dwuocznej wizji bionowej. Mogą być stosowane codziennie i prostym mrugnięciem przełączyć normalny widok na teleskopiczny. Konstrukcja tych soczewek działa jak teleskop odbijający. Kiedy lustro na spodzie teleskopu powiększa obraz przy pomocy odwróconej refleksji i projektuje go na źrenicy przez centralny otwór w lustrze. Obraz jest powiększony 2,8 razy. Możesz przełączyć się na tryb powiększenia, mrugając prawym okiem, a powrócić do normalnego obrazu przy pomocy lewego oka. Na naturalne mruganie oczu te soczewki, jak I soczewki “Sony”, nie odpowiadają. Ponieważ gałka oczna potrzebuje tlenu, soczewka ma kanały cyrkulacji powietrza. Soczewki są idealne dla osób niedowidzących i starszych.

Soczewki kontaktowe z grafenem, ułatwiające widzenie również w ciemności.

Wielu wie, że istnieją konwencjonalne urządzenia do widzenia w nocy, ale są duże i niewygodne. A co byłoby, jeśli technologię widzenia w nocy można było dopasować do soczewek kontaktowych? Zostało to przetestowane przez amerykańskich naukowców. Po wielu eksperymentach i badaniach proponuje się już przetestowanie prototypowych soczewek oka, które ulepszą widzenie w nocy bez różnych urządzeń, nie tylko dla profesjonalistów, ale także dla ogółu społeczeństwa. Naukowcy wierzą, że obiektywy grafenowe, które mogą wychwycić promienie podczerwone, będą wykorzystywane nie tylko do tworzenia urządzeń do widzenia nocnego. Technologia ta może również pomóc lekarzom monitorować przepływ krwi, zanim pacjent będzie poddany dalszym badaniom. To nie jest rentgen, ale wynalazek jest bardzo bliski tego.

Google soczewki inteligentne – poprawią jakość życia osób z cukrzycą.

Google jest technologiczną i innowacyjną twierdzą. Całkiem niedawno wydała okulary inteligentne I nie stoi na miejscu, idzie naprzód, a już w 2019 r. obiecuje wypuszczenie inteligentnych soczewek Google. Te soczewki z pewnością będą nadzwyczajne. Firma ma na celu stworzenie soczewek, które mogą zmierzyć poziom glukozy w łzach oka użytkownika. Wynalazek ten pozwoli pacjentom na cukrzycę zrezygnować ze stałych badań krwi i kłucia palców, które codziennie wykonywali przy mierzeniu stężenia glukozy we krwi.

NA ZAKOŃCZENIE

Soczewki kontaktowe stają nie tylko narzędziem korekcji wzroku, ale również przedmiotem rozwiązania innych problemów, nowych technologii i innowacji naukowców. Wydaje się, że to narzędzie korekcji wzroku będzie w dalszym ciągu udoskonalane i w najbliższej przyszłości doczekamy się jeszcze interesujących wynalazków. A Ty? Czy śmiałbyś/śmiałabyś wypróbować przynajmniej jedne z tych nowoczesnych soczewek kontaktowych wymienionych przez nas?

Leave a Reply