Kolorowe soczewki

Porada eksperta: jakie kolorowe soczewki kontaktowe będą maskowały najlepiej?

Często otrzymujemy różne pytania oraz prośby o poradę. Postanowiliśmy więc na swoim blogu prowadzić rubrykę „Pytacie – odpowiadamy“, gdzie zamieścimy odpowiedzi na nurtujące was pytania. Tym razem odpowiadamy na zew o pomoc naszego czytelnika. Osoba, nosząca soczewki kontaktowe, doznała urazu jamy ustnej i próbuje znaleźć sposób na tymczasowe ukrycie tego problemu. Wybiera też właściwą drogę: ukryj wady, a podkreśl zalety. W tym wypadku świetną zaletą staną się oczy, które można podkreślić przy pomocy kolorowych soczewek. Dalej – pytanie oraz odpowiedź naszego eksperta.

Pytanie

Komentarz eksperta

Jest mi bardzo przykro z powodu tego smutnego wydarzenia, które wymagało tak wielkiej „ofiary“. Chciałbym zapewnić, że odwrócenie uwagi od dolnej części twarzy, przemieszczając ją na część górną, jest możliwe. Kolorowe soczewki kontaktowe pozwolą podkreślić oczy tak, że nie będzie można oderwać od niego wzroku.

Takie soczewki nie tylko mogą nadać naturalnemu kolorowi więcej intensywności czy barwy, lecz również całkowicie go zmienić. Trzeba też wspomnieć o możliwości optycznego powiększenia oczu. Zapewnią to soczewki o średnicy 15 mm (standardowa średnica – 14.2 mm). Warto więc przyjrzeć się wszystkim wymienionym powyżej opcjom.

Soczewki, podkreślające kolor oczu

Ten wariant świetnie się nada tym, którzy nie mają ochoty na całkowitą zmianę wyglądu. Soczewki subtelnie ożywią naturalny kolor oczu bez niepotrzebnej drastycznej przemiany. W tym wypadku (chodzi nie o jeden ząb, ale o kilka) jedynie podkreślenia oczu może nie wystarczyć – nie pozwoli to na dłuższe oderwanie wzroku rozmówcy od dolnej części twarzy. Takie soczewki kontaktowe można spróbować nosić wtedy, gdy ma się zamiar rozmawiać przez zamknięte usta, ale któż chciałby znosić taki dyskomfort?

Soczewki, zmieniające kolor oczu

Kolorowe soczewki
EyeSmile Readjusted Colors Cool Blue

Najlepsze wyjście z tej sytuacji – to soczewki zmieniające kolor oczu. Im większa jest potrzeba ukrycia pewnych wad, tym zmiana powinna być bardziej drastyczna. Jeżeli masz niebieski kolor oczu, wybierz zielone soczewki (na przykład, EyeSmile Readjusted Colors Cool Green), jeżeli masz oczy piwne, wypróbuj niebieskie (na przykład, EyeSmile Readjusted Colors Cool Blue).

Być może zaskoczy to co poniektórych, że „na fali“ są teraz kolorowe soczewki o niezwykłych kolorach. Jak mężczyźni, tak i kobiety odważnie sięgają po soczewki Phantasee BigEyes Violet, nadające oczom magiczny fioletowy odcień. Jest to świetny sposób na kolor oczu, od którego nikt nie będzie mógł oderwać wzroku. (Dwie pieczenie – na jednym ogniu ;))

Soczewki zaciemniające oczy

Kolorowe soczewki
EyeSmile Outshined Colors Dolly Black

Jeżeli masz jasny kolor oczu, piwne lub czarne kolorowe soczewki (na przykład, EyeSmile Outshined Colors) również zapewnią rewelacyjny efekt. Głębia spojrzenia i wzrok pełen sugestywności pozwoli zahipnotyzować wszystkich dookoła tak, by oderwali oczy od „głębi“ Twojej jamy ustnej. W ten sposób nie tylko zamaskujesz niedoskonały uśmiech, ale też łatwiej przeciągniesz go na swoją stronę.

Soczewki powiększające oczy

Kolorowe soczewki
Phantasee BigEyes Charming Blue

Nieważne, jakiego koloru soczewki wybierzesz – 15 mm średnica doda tęczówce nieco objętości, w ten sposób powiększając optycznie oczy. Przecież z trudem daje się oderwać wzrok od dużych, wyrazistych oczu, prawda? Taki efekt osiągniesz przy pomocy Phantasee BigEyes Charming lub Phantasee BigEyes Awesome. Wystarczy nieco zalotnego mrugania i wszyscy już po krótkiej chwili zapomną o innych częściach twojej twarzy (nosie, ustach, i in.) – wyraźne oczy na pewno staną się obiektem przyciągania.

A więc, możliwości wykorzystania kolorowych soczewek kontaktowych jako sposobu na zamaskowanie są naprawdę szerokie. Mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć najlepszy sposób, który pomoże Ci się pozbyć tego nieoczekiwanego kompleksu.

P. S. W komentarzach możecie zadawać pytania, na które postaramy się dokładnie odpowiedzieć w kolejnych wpisach na blogu.  Nie wstydź się – pytaj! 🙂

Leave a Reply