Wskazówki dotyczące pielęgnacji oczu dla osób noszących soczewki jesienią

Nadchodzący zimny sezon roku sprawia, że dni są trudniejsze dla tych, którzy noszą soczewki zamiast okularów. Mróz, dodatkowe podrażnienie oczu – wszystko to wpływa na jakość widzenia. Podajemy kilka wskazówek, jak dbać o oczy jesienią.

W sezonie jesiennym, zwłaszcza w chłodnych miesiącach, większość skarży się na uczucie suchości w oczach z rana. Jest to wynikiem tego, że spędzamy czas na zewnątrz, gdy opadają liście. Wtedy zarodniki pleśni, które mogą podrażniać oczy, wznoszą się w powietrzu. Aby uniknąć tych nieprzyjemnych doznań, rano i każdego wieczoru, 30 minut przed pójściem spać, należy stosować krople do oczu – pomoże to nawilżyć oczy. A jeśli rano nadal będziesz odczuwać suchość w oczach, nabyj w naszym sklepie elektronicznym specjalne krople do oczu NebuVis eye rehydratation, które mogą być używane kilka razy dziennie. To intensywnie nawilżające krople, które są bardzo wygodne w użyciu – podczas kapania kropelek nie trzeba będzie celować i potrząsać rękoma – wystarczy jednego pryśnięcia do oka.

Jeśli zauważysz, że jesienią soczewki możesz nosić mniej godzin dziennie niż w lecie, użyj tej zasady Jeden dzień bez soczewek. Raz w tygodniu pozwól oczom odpocząć i załóż okulary. W ten sposób w inne dni będziesz mógł/mogła dłużej pozostawać w soczewkach kontaktowych.

Obecnie większość osób pracuje przy komputerze przez ponad 8 godzin dziennie. Ma to ogromny wpływ na zdrowie oczu. Długie patrzenie w jeden punkt powoduje suchość oczu, zaczynają się bóle głowy, a światło komputera jest szkodliwe dla wzroku. Pamiętaj, że bardzo ważne jest wykonywanie ćwiczeń oczu: przez 20 sekund skoncentruj wzrok na obiekcie, znajdującym się w odległości ok. 6 metrów. Takie ćwiczenie powtarzaj co 20 minut.

Jesienią ważne jest, aby dbać nie tylko o ogólne zdrowie, odporność, ale także i oczy, zwłaszcza osobom noszącym soczewki kontaktowe. Kilka prostych kroków może zapewnić, że noszenie soczewek jesienią nie spowoduje żadnych problemów: co wieczór przed snem nawilżaj oczy kropelkami, podczas długiej pracy przy komputerze rób ćwiczenia dla oczu i nie zapomnij dać oczom odpocząć – przez jeden dzień w tygodniu noś okulary. Twoje oczy będą Ci wdzięczne!

Leave a Reply