Internetowe testy wzroku. Czy można im ufać?

Obecnie wiele codziennych zadań można wykonać w przestrzeni elektronicznej. Wystarczy mieć połączenie z internetem, aby wykonać zakupy, zapłacić podatki albo nawet studiować. Jednak, jak to jest z kontrolą wzroku? Czy internetowe testy wzroku są na tyle wiarygodne, że mogłyby zamienić wizytę u okulisty? Niestety nasza odpowiedź brzmi NIE, w związku z tym w artykule przedstawiamy kilka ważnych argumentów.

Ograniczone sprawdzanie

Większość testów online oferuje sprawdzenie wzroku w domu mniej niż za pół godziny. Chociaż ta usługa wygląda na wygodną i pożyteczną – kontrola jest jednak ograniczona. Badania internetowe określają ostrość wzroku, czasami dodatkową ślepotę na kolory i czułość światła. Jednak żaden test online nie może ocenić tego, co jest naprawdę ważne – zdrowie Twoich oczu. Jedynym niezawodnym sposobem na dokładne zbadanie oczu jest wizyta u okulisty.

Nieokreślone choroby

Skoro internetowe testowanie wzroku jest ograniczone, nie są wykrywane takie choroby oczu jak zaćma, jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej lub inne problemy z oczami, które mogą być objawami poważniejszych problemów zdrowotnych. Na przykład, niewyraźne widzenie jest jednym z pierwszych oznak ostrzegawczych o cukrzycy. Dlatego tylko Twój lekarz może zidentyfikować bardziej poważne problemy ze wzrokiem i zalecić dalsze leczenie.

Niewłaściwa recepta

Niektóre badania wzroku online oferują dodatkową usługę – potwierdzenie okulisty. Pozwoliłoby to na zakup okularów korekcyjnych lub soczewek. Ale nie daj się zwieść! Wizyta u lekarza jest konieczna, aby zapewnić dokładność wyników. Recepta otrzymana w internecie jest niedokładna, dlatego nowo nabyte okulary mogą nie pasować i jeszcze bardziej pogorszyć wzrok.

Dodatkowe wydatki

Testy wzroku online nie są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym. Więc, chcąc sprawdzić oczy w internecie, będziesz musiał(-a) zapłacić dodatkowo. Unikniesz tej dopłaty w tym wypadku, jeśli sprawdzisz swój wzrok w poliklinice lub klinice, w której jesteś zarejestrowany.

Na koniec

Doceniamy Twój czas i zdajemy sobie sprawę, że testy internetowe są wygodne. Jednak po raz kolejny chcemy podkreślić, że najbardziej wiarygodnym i bezpiecznym sposobem sprawdzenia wzroku jest wizyta u specjalisty. Twój okulista może nie tylko ustalić ostrość wzroku, ale również ogólne zdrowie oczu. Szanuj swoje oczy!

Leave a Reply