Makijaż a soczewki kontaktowe

Makijaż a soczewki kontaktowe: o czym powinnaś wiedzieć?

Liczne kobiety, rozpoczynające swoją przygodę z soczewkami kontaktowymi, zaczynają się niepokoić – co się stanie z makijażem oczu? Czy nie wpłynie on negatywnie na jakość soczewek? Czy nie będę miała podrażnionych i uszkodzonych oczu? Osoby, noszące soczewki kontaktowe, mogą też śmiało nanosić makijaż, należy jedynie zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Pozwoli to zachować zdrowe oczy, a makijaż dodatkowo je podkreśli.

Soczewki – przed makijażem

 Mycie rąkWłóż soczewki kontaktowe przed nakładaniem makijażu. Nie zapomnij, że najważniejsze – to czyste ręce. Jeżeli będziesz wkładała soczewki już po wykonaniu makijażu, istnieje możliwość, że na palcach będą się znajdowały jego pozostałości, które mogą podrażnić oczy.

Wieczorem, przed pójściem do łóżka, soczewki należy wyjąć przed zmywaniem makijażu. W przeciwnym wypadku, gdy będziesz przecierała oczy wacikiem, możesz nie tylko zniszczyć same soczewki, ale i dodatkowo zanieczyścić je kosmetykami i podrażnić oczy.

Używaj kosmetyków bez dodatków oliwy

Często w składzie kosmetyków znajdziesz przeróżne oliwki. Choć działają pozytywnie na naszą skórę, niestety, w wypadku trafienia do oczu nie tylko je podrażnią, ale też zmącą soczewki, tym samym utrudniając widzenie.

Najlepsze wyście – soczewki jednodniowe

Często, nawet przy odpowiednim czyszczeniu soczewek, mimo wszystko osiadają na nich pozostałości kosmetyków, dlatego oczy się czerwienią, wysuszają i swędzą. Dlatego tym kobietom, które nie wyobrażają sobie ani dnia bez makijażu, proponujemy zamienić soczewki miesięczne czy dwutygodniowe na jednodniowe. Pielęgnacja nie będzie wymagała wiele, a oczy będą zdrowsze i pełne blasku.

Staranność – to klucz do pięknych oczu

Jeżeli nie chcesz zrezygnować z ukochanych soczewek miesięcznych czy też dwutygodniowych, powinnaś się uzbroić w cierpliwość i podczas zbiegów pielęgnacyjnych dbać o wszelkie możliwe szczegóły. Po wyjęciu soczewek, należy je dokładnie wyczyścić, pocierając je przez 15-20 sekund przy pomocy specjalnego płynu oraz przez całą noc przechowywać w pojemniczku, gdzie soczewki będą się dezynfekowały. W ten sposób usuniesz z nich ślady kosmetyków.

Oprócz tego, nie zapomnij o zmianie soczewek w odpowiednim terminie, a nowe soczewki przechowuj w nowym pojemniczku. W nim też się skupiają bakterie, dlatego może to spowodować poważne podrażnienie oczu. Nie zapomnij więc o regularnej wymianie pojemniczka.

Kredka do oczu – tylko na powierzchni oka

 Ołówek do oczuPodczas używania kredki do oczu unikaj dotykania wewnętrznej części powieki. W przeciwnym wypadku kredka może nie tylko uszkodzić soczewkę, ale też pozostawić farbę na samym oku. A to może je podrażnić.

Tak więc, makijaż i soczewki kontaktowe świetnie idą w parze. Nie zapomnij o podstawowych zasadach higieny, by soczewki służyły Ci jak najdłużej, a oczy pozostawały piękne i zdrowe.

Leave a Reply