Soczewki jednodniowe – oczom łaskawsze lato?

W ramach przygotowań do wakacji lub wyprawy weekendowej staramy się zaplanować oraz ułożyć wszystko tak, byśmy mieli jak najmniej kłopotów i mogli zwiększyć doznawane przyjemności. Częsty użytkownik soczewek kontaktowych wzdycha teraz głęboko, myśląc o tym, jak wiele problemów powoduje pielęgnacja soczewek podczas odpoczynku na przyrodzie. Chyba że przynajmniej na kilka dni zamieni swoje soczewki miesięczne na jednodniowe. Wielu po prostu zakochuje się w soczewkach jednodniowych przede wszystkim latem. Właśnie dlatego soczewki jednodniowe będą idealnym towarzyszem na gorące, letnie dni.

Żadnych środków do pielęgnacji

Jedna z głównych zalet soczewek jednodniowych – nie trzeba dbać o ich czyszczenie i dezynfekcję. Zostanie Ci więcej:

  • czasu – możesz zapomnieć o tym uciążliwym obowiązku, gdy codziennie, rano i wieczorem, musisz się zająć dokładnym czyszczeniem i dezynfekcją swoich soczewek.

  • czystości – szczególnie w tym wypadku, jeżeli zdecydujesz się na nocleg pod namiotem, a o łazience i znośnych warunkach higieny będziesz mógł jedynie marzyć.

  • pieniędzy, które musiałabyś przeznaczyć na środki do pielęgnacji soczewek: płyny, pęsety i pojemniczki.

  • i, oczywiście, miejsca w bagażu podróżnym. Ależ oczywiście, drogie panie – zamiast tego do bagażu zmieści się ten 25 top, którego w ciągu tej 5-dniowej podróży nawet nie zdążycie założyć.

Codzienne uczucie świeżości

Koncepcja noszenia jednodniowych soczewek kontaktowych jest prosta: nowy dzień, nowa para. To oznacza, że codziennie, gdy włożysz nową parę soczewek, oczy będą się mogły cieszyć tym samym uczuciem świeżości i rześkości. Należy przyznać, że jest to o wiele bardziej przyjemne, niż uczucie, towarzyszące trzeciemu tygodniowi noszenia soczewek miesięcznych.

Soczewki jednodniowe zmniejszają ryzyko podrażnienia i infekcji oka, gdyż mają jedynie minimalny kontakt z nosicielami przeróżnych mikroorganizmów – oczyma. Wieczorem soczewki należy jedynie wyjąć i wyrzucić, a nie je oczyścić i zdezynfekować.

Pewne „TAK“ dla rozrywek na wodzie

Rozrywek na wodzieLato – to czas aktywnego odpoczynku, gdy akweny kuszą nas ekstremalnymi doznaniami lub po prostu możliwością odświeżenia się w upalny dzień. Do uprawiania sportów wodnych lub spokojnego pływania jednodniowe soczewki są nie tylko wygodne, ale też zalecane jako bardziej bezpieczny środek korekcji wzroku.

Sposób myślenia, że podczas spędzania czasu nad morzem lub jeziorem do oczu nie trafi woda, jest niezwykle naiwny. Dlatego też, aby uniknąć infekcji, po pływaniu soczewki kontaktowe należy wyjąć i wyrzucić. Jednak szkoda tak wyrzucać soczewki miesięczne, jest to zresztą nieopłacalne pod względem finansowym (jeżeli nosisz je krócej niż miesiąc), dlatego też warto przynajmniej chwilowo wymienić je na soczewki jednodniowe.

Świeże i piękne

Ostatnio na rynku aż się roi od cieniutkich soczewek o coraz lepszej przepuszczalności. Jednak nie jest to jedyne ulepszenie. Ci, którzy oprócz uczucia świeżości cenią również wyjątkowy wygląd (przecież lato – to czas wesel, chrztów i innych świąt na przyrodzie), docenią szeroki wybór kolorowych soczewek kontaktowych, na przykład 1-Day Acuvue Define, FreshKon Alluring Eyes 1-DAY, TruBlends One-Day Rainbow pack.

Takie soczewki podkreślą, przyciemnią lub kardynalnie zmienią kolor oczu, tworząc niepowtarzalny świąteczny look lub czasami urozmaicą codzienność. Zestaw TruBlends One-Day Rainbow pack – to pięć par różnokolorowych soczewek, który pozwoli na wypróbowanie najbardziej popularnych odcieni i wybranie tego, który pokochasz najbardziej.

O zdrowie oczu należy dbać codziennie, dlaczego więc nie pozwolisz sobie na więcej przyjemnych chwil podczas tej gorącej pory roku, kiedy wszystko, czego pragniesz, to rozkoszowanie się świetną pogodą, dobrym towarzystwem i upojnymi letnimi nocami?

Leave a Reply